Ik heb ze allemaal ontmoet. Koningin Elizabeth II en koningin Silvia van Zweden. Paus Johannes Paulus II, Nelson Mandela en Michael Gorbatsjov. Ze zijn allemaal te gast geweest in het Rhein-Erft-Kreis in de stedendriehoek Keulen, Bonn en Aken. Mijn prachtige kasteel Augustusburg in Brühl, dat samen met het naburige Jagschlösschen Falkenlust en de aangrenzende tuinen op de Werelderfgoedlijst van UNESCO staat, was lange tijd het representatieve kasteel van de bondsregering en de bondspresident. Geen wonder! Kijk maar eens naar de barokke trap. Wauw! Je zult begrijpen waarom prinsen uit andere landen ooit jaloers waren op mij en mijn pracht en praal.
De adel en de hoge adel hebben zich hier altijd thuis gevoeld en zochten de nabijheid van de rivieren van de "Rijnbaai" op. Tegenwoordig word ik beschouwd als de regio met de meeste waterburchten in heel Duitsland. Er zouden er ongeveer 120 zijn, uit alle tijdperken. Ik kan ze niet eens allemaal opnoemen. Dus waarom kom je niet zelf een paar van de historische muren bezoeken of maak een wandeling door de prachtige parken. Ik beloof je dat er geen twee hetzelfde zijn. En wie weet, misschien voel je je zelf wel een beetje aristocratisch als je hier bent.
Je bent trouwens van harte welkom om met de fiets te komen. Veel van mijn gasten doen dat. Want mijn favoriete fietsroutes lopen direct langs de rivieren de Erft en de Rijn. En natuurlijk is er ook een speciale waterburchtenroute waar je op kunt fietsen naar de adel.